Проекти шкіл
Архітектурний простір шкільного будинку доцільно організувати (проектувати) за системою ступінчастого обліку гнучкості експлуатації (від первинного осередку до цілого організму).
I ст упень гнучкості — «навчальне приміщення» — передбачає правильний вибір оптимальних габаритів та площі приміщень для організації активних методів ведення уроку, із застосуванням технічних засобів навчання, та можливості переобладнання його в майбутньому для будь-якого іншого призначення (навчальний кабінет, лабораторію, практикум тощо) д.).
II ступінь гнучкості — «навчальна секція». Її конкретна організація залежить від програми та методів навчання, відповідно до вікових груп учнів. Тут, певне, перспективними слід вважати навчальні секції з компактними групами навчальних приміщень, дозволяють здійснювати безпосередні просторові зв’язки між цією групою приміщень з метою регіональної організації навчальної та позакласної роботи.
III ступінь гнучкості — «організація просторових зв’язків між навчальними секціями та загальношкільним центром», що дозволяє при зміні призначення навчальних секцій зберегти зручні функціональні зв’язки між окремими великими компонентами будівель.
IV ступінь — «великість школи», за якої численні навчальні секції, що входять до шкільного комплексу, можна пристосовувати не лише для різних варіантів навчальних програм та режимів дня, а й для організації позакласної роботи дітей за інтересами та різними видами спеціалізації навчання.
Необхідно розробити перспективні експериментальні школи для всебічного розвитку особистості учнів та організації дозвілля дітей за інтересами (продовжений день), перетворення звичайних шкіл на школи – дитячі клуби, подальшого вдосконалення складу приміщень та організаційної структури будівель